Czereśnia w ogrodzie

Czereśnia w ogrodzie

Czereśnia – to drzewo można znaleźć w wielu przydomowych sadach i są naprawdę łatwe w pielęgnacji! Nie będziemy musieli się martwić szkodnikami, a na początku sezonu mogą przynieść wspaniałe zbiory. Jeśli posadzimy te odmiany, będą na nas czekać także na początku lata.

Czereśnia – informacje

Rozmiar

Drzewo może dorastać do 20 metrów wysokości (jeśli jest wystarczająco dużo miejsca). Czereśnie są zwykle trzymane na niższej wysokości, co ułatwia ich zbieranie.

Kwitnienie

Kwiat czereśni jest zjawiskowy. Liście tego drzewa są zielone, ale kwiaty są białe lub różowe, a na przełomie marca i kwietnia wygląda, jakby było pokryte śniegiem. Myślę, że jest piękny.

Zapylanie

Czereśnia jest rośliną obcopylną. Dobrym pomysłem jest posiadanie więcej niż jednej odmiany tego gatunku w swoim przydomowym sadzie. Owoc nie wyrośnie, jeśli kwiaty nie zostaną zapylone pyłkiem innego drzewa tego samego gatunku.

Owoce

Czereśnie nie przyniosą owoców, jeśli nie zostaną zapylone przez te same gatunki roślin, co w sąsiednich ogrodach, lub alternatywnie, gdy są uprawiane poza sezonem. Ważne jest, aby przed sadzeniem wybrać odpowiednią różnorodność roślin dla swojej witryny. Szczegółowe informacje o zapylaniu drzewek owocowych można uzyskać w szkółce lub centrum ogrodniczym. Etykiety drzew owocowych często zawierają szczegółowe informacje o odmianach, które są dla nich odpowiednimi zapylaczami.

Czereśnia – odmiany do ogrodu

Czereśnie można sadzić w przydomowym sadzie, a najpopularniejsze odmiany to: Burlat, Bűttnera Red, Kordia, Regina, Techlovan i Van. Najlepszą opcją do zbioru drzewek owocowych jest kupowanie ich w certyfikowanej szkółce lub zaufanym centrum ogrodniczym! Da ci to pewność, że przyszłe problemy nie będą spowodowane tym, że nie kupujesz we właściwym miejscu. Udzielą również informacji o tym, jakiego rodzaju klimatu i gleby potrzebujesz, co może być pomocne przy zakupie drzewa owocowego.