Słoneczniki w ogrodzie

Słoneczniki w ogrodzie

Czym są słoneczniki?

Słoneczniki to wspaniałe kwiaty ogrodowe, które możesz uprawiać we własnym ogrodzie. Są to byliny i mogą dorastać do 2.5m wysokości. Preferują gorące i suche warunki, ale będą rosły również w zimnych miejscach. Słoneczniki potrzebują dużo światła słonecznego do kwitnienia, więc upewnij się, że sadzisz je tam, gdzie będą otrzymywały co najmniej 8 godzin słońca dziennie Potrzebują podlewania co tydzień i należy unikać umieszczania ich w stojącej wodzie. Jeśli są odpowiednio podlewane, tak się nie stanie i roślina będzie dalej rosła. Niemożliwe byłoby wymienienie 500 różnych odmian słonecznika, które istnieją na tym świecie, ale istnieją pewne powszechnie dostępne gatunki, o których należy wspomnieć.

Jak sadzić słoneczniki w swoim ogrodzie?

Słoneczniki są uważane za bardzo łatwe w uprawie. Potrzebują tylko 5 rzeczy:

  • Gleba – upewnij się, że jest bogata, spulchniona i dobrze osuszona
  • Woda – podlewaj je głęboko raz w tygodniu
  • Właściwa lokalizacja – umieść je w słonecznych i otwartych przestrzeniach
  • Właściwy poziom odczynu gleby – stosuj nawozy takie jak fosfor i potas oraz wapno, jeśli poziom odczynu gleby jest zbyt niski
  • Światło słoneczne – aby mogły rosnąć potrzebują około 8 godzin światła słonecznego dziennie.

Azot, fosforany i potas to trzy główne składniki odżywcze roślin, które są bardzo ważne dla każdej rośliny. Muszą mieć te składniki odżywcze, aby prawidłowo rosnąć.

Pielęgnuj je przez pierwszy miesiąc, aby mogły przyzwyczaić się do klimatu

Wskazówki dotyczące pielęgnacji słonecznika

Słoneczniki są łatwe w uprawie, co czyni je popularnym wyborem do ogrodów przydomowych. Uprawa słoneczników to także satysfakcjonujące doświadczenie. Słoneczniki są stosunkowo odporne na szkodniki i choroby i stanowią atrakcyjny dodatek do każdego ogrodu.

Nie ma czegoś takiego jak typowa pielęgnacja słonecznika. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że rośliny słonecznika potrzebują pełnego słońca, dobrego drenażu i dużo miejsca na wzrost korzeni. Słoneczniki wymagają również umiarkowanych ilości wody i nawozu

Wskazówki dotyczące pielęgnacji słonecznika:

-Zapewnij dużo światła słonecznego

– Pozwól glebie wyschnąć przed ponownym podlaniem

– Dodaj nawóz zgodnie z instrukcjami na etykiecie

Słoneczniki wymagają sześciu godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie lub ośmiu godzin bez bezpośredniego światła słonecznego. Słoneczniki potrzebują wilgotnej gleby bogatej w materiał organiczny. Potrzebują również regularnego podlewania i nie mogą być sadzone zbyt blisko innych kwiatów w ogrodzie, ponieważ mogą konkurować o zasoby.

Odmiany słonecznika i które z nich są najlepsze dla Twojego ogrodu

Istnieją dwa różne rodzaje słoneczników: jeden, który najlepiej rośnie w chłodniejszych obszarach, a drugi, który najlepiej rośnie w cieplejszych obszarach. Generalnie powinieneś uprawiać słoneczniki zgodnie z warunkami klimatycznymi. Oto lista niektórych z najpopularniejszych odmian wraz z ich rosnącymi wymaganiami.

Odmiana: Black Gold – ta odmiana jest uwielbiana przez wielu, ponieważ produkuje dużo nasion i dobrze rośnie w cieplejszym klimacie

Odmiana: Sunchaser – odmiana ta jest uprawiana ze względu na piękne żółte płatki i wysoką wysokość, co czyni ją idealną na bukiety

Odmiana: Maxkonka – Odmiana ta jest uwielbiana za długie, ciemnozielone łodygi i ciemnoczerwone kwiaty

Odmiana: Sombrero – Ta odmiana jest niezbędna w gorącym klimacie, ponieważ oferuje piękne kwiaty w upale i niepowtarzalny kształt. Ta odmiana ma kształt podobny do White Wondera, ale jest nieco mniejsza i nie tak krzaczasta.

Odmiana: Summer Gold – ta odmiana produkuje głównie żółte kwiaty i rozwija się w ciepłe dni; ma też mocny kwiat