Skrzydłokwiat – pielęgnacja, uprawa, odmiany

Skrzydłokwiat – pielęgnacja, uprawa, odmiany

Skrzydłokwiat to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, która pasuje do każdego stylu domu. Przynosi elegancję, ciemnozielone, błyszczące liście, ma biały kwiat i jest łatwa w pielęgnacji. Jej urodą możemy cieszyć się od marca do lipca, a poszczególne kwiaty utrzymują się nawet kilka tygodni. Jakie zabiegi pielęgnacyjne zagwarantują mu zdrowie i długowieczność?

Co wiemy o skrzydłokwiecie?

Niektórzy ludzie znają roślinę pająka, która jest wiecznie zieloną rośliną występującą w lasach tropikalnych. W naturze jest częścią runa lasów równikowych, charakteryzującego się wysoką wilgotnością oraz zacienieniem. Piękne kwiaty, takie jak skrzydlaty kwiat, są powszechne na całym świecie, a ich wszechstronność jest imponująca. W całej Ameryce Południowej, Azji Środkowej i kilku innych krajach, w tym Australii i Brazylii, występuje łącznie ponad czterdzieści gatunków. Niektórzy twierdzą, że uskrzydlone kwiaty są oznaką szczęścia. Zapewniają samotnym kobietom partnera, a zamężnym kobietom spokój, szczęście i harmonię. Chociaż dyskutowana jest wartość dydaktyczna rośliny, jej pozytywne właściwości zdrowotne i sposób, w jaki można ją wykorzystać, aby pomóc ludziom pozostać szczęśliwymi, są niezaprzeczalne. Przyczyniło się to do wzrostu popularności roślin doniczkowych i uczyniło je ikoną wśród ogrodników-amatorów.

Właściwości skrzydłokwiatu

Naukowcy opracowali listę roślin domowych, które pomagają utrzymać jakość powietrza w naszych domach. Rośliny domowe są oczyszczane z substancji, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia lub mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom zdrowia. Bardzo ważną funkcją tej rośliny jest to, że pomaga wchłaniać te chemikalia, o których wiadomo, że powodują raka. Wyrzucanie przedmiotów codziennego użytku i stosowanych w nich związków naturalnych zostało ograniczone, ponieważ bakterie mogą ulegać biodegradacji szkodliwych związków. Skrzydłokwiat polecany jest przede wszystkim do sypialni, ponieważ zapewnia mocny i uspokajający efekt.

Jak zapewnić odpowiednie warunki uprawy?

Aby Twoja roślina rosła zdrowo i pięknie, musisz umieścić ją w środowisku, które zapewni jej kombinację światła, wody i składników odżywczych, których potrzebuje. Roślina potrzebuje stałej temperatury, aby dobrze się rozwijać i rosnąć. Każda zmiana w normie w końcu zabije to, czego produkcja zajęła tak długo. Oznacza to, że idealne dla nich jest 20-23 stopni. Ponieważ ciepło i wysoka wilgotność powietrza są jego sprzymierzeńcami, warto umieścić go w obudowie wypełnionej kruszywem ceramicznym, torfem lub skorzystać ze stojaka wypełnionego wodą. Jeśli końcówki liści zaczynają brązowieć, to znak, że powietrze jest dla niego zbyt suche. Idealnie nadaje się do spryskiwania wodą – szczególnie w gorące miesiące.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Jest kilka podstawowych kroków, które musisz znać, aby zachować zdrowy skrzydłokwiat. Musi być stale wilgotny, aby na roślinie nie pozostał nadmiar wody. Powinieneś również upewnić się, że jego system korzeniowy nie jest zwilżony ani odsłonięty, przez dostanie się resztek płynu na dno pojemnika. Nasze rośliny domowe nie wymagają dużej pielęgnacji. Upał latem może być dla nich zbyt duży, więc podlewamy je dokładnie i od czasu do czasu dobrze jest dodać im trochę jedzenia w okresie zimowym. Jeśli doniczka okaże się niewystarczająca, stosujemy przesadzanie wiosenne. Podczas przygotowywania gleby powinna być przepuszczalna, dobrej jakości i można ją nawet kupić. Jeśli robisz własną mieszankę z kompostu, piasku i gliniastej ziemi, to również jest opcja. Aby zapewnić odpowiedni drenaż z wypielęgnowanym klombem, będziesz chciał położyć trochę ekspandowanej gliny, małe kamienie lub zmiażdżoną ceramiczną doniczkę. Każdej wiosny można zastosować nawóz wieloskładnikowy wokół roślin. Unikaj nadmiernego nawożenia swojego skrzydłokwiatu! Ważne jest, aby gleba była wilgotna, ponieważ są one wrażliwe na przenawożenie. Na liściach mogą pojawić się brązowe plamy, jeśli nie rozwiążesz tego problemu.