Jak się pozbyć kretów z ogrodu

Jak się pozbyć kretów z ogrodu

Jak się pozbyć kretów z ogrodu? Krety to niechciani goście, jeśli chodzi o ogród, zniszczą najpiękniej zorganizowany ogród. Nie żywią się korzeniami roślin, ale często tunelują pod nimi. Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby ich odstraszyć.

Jak pozbyć się kretów z ogrodu lub działki?

Jak pozbyć się kretów z ogrodu? Ciężko jest, gdy idziesz do ogrodu lub na taras i widzisz, że kret zadomowił się tam. Szukając leczenia, istnieją opcje takie jak płyn lub granulki, które nie wymagają dużego wysiłku. Gotowe preparaty nakłada się zwykle bezpośrednio na kretowisko – te wydzielając drażniący zapach, odpędzają kreta. Dawniej stosowano też truciznę na krety, która jest nie tylko skuteczna, ale też ładnie pachnie. Spójrzmy prawdzie w oczy, zatrucie zwierzaka to drastyczne rozwiązanie. Jeśli chcesz zniechęcić zwierzę do kontynuowania tego nawyku, spróbuj najpierw czegoś bardziej humanitarnego i łagodniejszego.

Kret w ogrodzie – czy jest pożyteczny?

Kret nie uszkadza ogrodu, ale jest ważnym ssakiem, który tworzy podziemne tunele o długości nawet kilku kilometrów! Zwierzę zjada owady i wykorzystuje system tuneli do łapania dżdżownic, larw owadów i małych kry. Rozumiem, że te zwierzęta nie są zainteresowane jedzeniem korzeni podczas kopania, ale często narażają je na zniszczenie. Ten stwór robi wiele dobrego dla twojego ogrodu. Może zjadać szkodniki, które są szkodliwe dla twoich roślin, a jego zakopywanie rozluźnia glebę i pomaga jej oddychać. Zamiast próbować zabić tego nieproszonego gościa szkodliwymi metodami, zacznij z nim walczyć, stosując nieinwazyjne podejście. Pamiętaj, że jest to gatunek częściowo chroniony i nie możesz zrobić nic, aby celowo go przestraszyć lub skrzywdzić. To ich naturalne terytorium, nie twoje! Kret nie jest jednak chroniony w ogrodzie ani na prywatnej działce. Nie warto jednak wkładać ręki w zniknięcie tego gatunku.

Jak się pozbyć kretów – sposoby

Kretołapka

Najpopularniejszą formą odstraszania kretów jest tak zwana pułapka na krety. Konstrukcja tych pułapek różni się od konstrukcji innych rodzajów pułapek. Mają wydłużony kształt, zatrzaski blokujące i specjalny tunel wejściowy zaprojektowany tak, aby powstrzymać krety przed wejściem do nich. Chociaż znalezienie jednego może być trudne, powinieneś umieścić pułapkę w dowolnej liczbie. Ważne jest, aby codziennie sprawdzać, czy pułapka na krety jest nadal aktywna. Umrze po zaledwie 10 godzinach, więc szybko potrzebuje uwagi. Możesz też wypuścić schwytane zwierzę w nowe miejsce, najlepiej daleko od miejsca, w którym rozstawiłeś pułapkę.

Trutka

Na rynku można znaleźć różne granulki lub płyny odstraszające krety. Wystarczy wlać je do zagłębienia wydrążonego przez kreta i gotowe. Jedną z powszechnie stosowanych metod odstraszania kretów jest suchy granulat Gopher Bait, który umieszcza się w otworze. Granulki natomiast wsypuje się do otworu i zwilża wodą – wtedy zachodzi reakcja chemiczna i gaz ulatnia się. To uwalnia bardzo silny, drażniący zapach, który sprawia, że kret przenosi się w inne miejsce.