Bambus w ogrodzie

Bambus w ogrodzie

Co to jest bambus i jakie są jego zalety?

Bambus to rodzaj trawy. Może rosnąć w dużych ilościach i jest używana na wiele różnych sposobów. Na przykład może wytwarzać papier, tworzywa sztuczne, tkaniny, a nawet meble. Istnieje wiele różnych rodzajów bambusa, ale wszystkie rosną podobnie. Istnieją pewne różnice w ich wysokości, sile i szerokości rozchodzenia się w stosunku do podłoża, ale ogólnie nie różnią się one zbytnio od siebie. Istnieją dwa główne rodzaje bambusa: odmiany zbrylające i biegające.

Rośliny bambusa są obecnie używane przez wiele firm jako zamiennik produktów z tworzyw sztucznych, takich jak klawiatury i uchwyty do toreb z zakupami. Zapewnia takie same korzyści, jakie ma plastik przy mniejszym wpływie na środowisko. Rodzaje bambusa, które najlepiej nadają się do ogrodów

Pomyślna uprawa własnej rośliny bambusa w domowym ogrodzie

Bambus to atrakcyjna i zrównoważona opcja do kształtowania krajobrazu. Może szybko urosnąć do wysokości 3-5 metrów, a po ścięciu wytwarza nowe pędy, z których wyrośnie nowa roślina. Zaleca się wybór różnych rodzajów bambusa, które są odpowiednie dla Twojego klimatu i lokalizacji. Możesz uprawiać bambus w swoim ogrodzie lub w domu.

Tam, gdzie jest dobra wilgotność gleby, bambusy zwykle bardzo dobrze rosną w ogrodzie. Są jednak pewne problemy z jego uprawą – ponieważ może być inwazyjny i łatwo rozprzestrzenić się po całym ogrodzie. Sama roślina bambusa jest w stanie rozmnażać się w bardzo szybkim tempie, więc nie można kontrolować gęstości wzrostu. Znany jest również z przejmowania innych roślin i skracania ich żywotności, dlatego należy uważać na sadzenie w miejscu, w którym stanowi to problem.

Ważne jest, aby nie sadzić bambusa zbyt głęboko w glebie. Posadzenie go zbyt głęboko zwiększy szanse na to, że korzeń bambusa utworzy przeszkodę lub zapadnie się w systemie odwadniającym. Bambus może również gnić i odłamywać się, ponieważ potrzebuje dobrej cyrkulacji powietrza wokół siebie, więc bądź

Zwalczanie szkodników w domu z bambusowym ogrodem

Ogrody bambusowe to świetny sposób na ekologiczne zwalczanie szkodników w domu. Ludzie mogą myśleć, że rośliny mogą przyciągać szkodniki i pozbyć się niektórych, ale nie wszystkich. Szkodniki są wszędzie i trudno ich uniknąć.

Bambus to roślina, która przyciąga małe owady takie jak ćmy, motyle, chrząszcze, a co najważniejsze komary! To dlatego, że zapach wody nie może się oprzeć komarom! Komary migrują do wszystkiego z wilgocią, więc z pewnością przyciągnie je wilgoć w twoim bambusowym ogrodzie.