Jeżówki – jak uprawiać

Jeżówki – jak uprawiać

Czym są rośliny jeżówki?

Rośliny jeżówki znane są ze swoich właściwości leczniczych i przynoszących wiele korzyści. Jeżówki to nazwa zwyczajowa używana w odniesieniu do dowolnej rośliny z rodzaju jeżówki. Należą do rodziny Asteraceae, która obejmuje podobne rośliny, takie jak stokrotki i chryzantemy. Wieloletnie kwiaty ogrodowe są dobrze znane ze swoich pięknych kwiatów i właściwości zielnych, ale także ze zdolności do zwalczania niektórych dolegliwości, takich jak przeziębienie czy grypa.

Rośliny używane od XVIII wieku przez różne rdzenne plemiona Ameryki Północnej jako rośliny lecznicze; dowiedzieli się o właściwościach leczniczych, obserwując zwierzęta, które zjadały te rośliny, gdy zostały zranione lub zachorowały.

Rozmnażanie jeżówki

Rośliny jeżówki doskonale nadają się do ogrodu na różne sposoby. Można je wyhodować z nasion, przez cięcie lub nawet przez podział korzeni. Podczas rozmnażania z nasion, posadź nasiona w płytkim dołku wypełnionym mieszanką doniczkową. Regularnie je podlewaj, aby były wilgotne podczas kiełkowania. Aby rozmnażać się przez cięcie, upewnij się, że używasz bardzo ostrego noża i czystej powierzchni cięcia, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jeżówka – Podlewanie, nawożenie, przycinanie

Ogrodnicy powinni wiedzieć, jak dbać o roślinę.

Ogrodnicy powinni podlewać rośliny w okresach suszy, kiedy nie pada deszcz. Jeśli od ostatniego deszczu minął ponad miesiąc, a liście zwiędły, ogrodnicy powinni podlewać rośliny.

Niektórzy ogrodnicy nawożą Echinaceę płynnym nawozem lub granulowanym nawozem o powolnym uwalnianiu. Takimi nawozami są Miracle Gro® Garden Soil for Flowers and Vegetables, raz na 6-8 tygodni w miesiącach wiosennych i letnich. Ogrodnicy mogą również okresowo przycinać roślinę, aby zachować jej kształt.

Problemy z roślinami Echinaea i jak je rozwiązać!

Jeżówka rzeczywiście ma pewne problemy z prawidłowym wzrostem, ale istnieją sposoby, aby pomóc im poprawić ich kondycję!

Jednym z problemów, których mogą doświadczać te rośliny, jest stres cieplny podczas upalnej letniej pogody. Może to powodować problemy, takie jak zahamowanie wzrostu lub zabite liście. Jest kilka sposobów na zwalczenie tego ! Pomóc może chowanie roślin w chłodną noc. Odcinanie wierzchołków roślin, zwłaszcza pod gorącym słońcem, może pomóc w zapobieganiu nadmiernemu upałowi i sprzyjać zdrowemu wzrostowi. Utrzymywanie odpowiedniego nawadniania ogrodu pomoże zapobiec przypalaniu roślin i przyspieszy ich wzrost.