Zalety rodzimych krzewów i małych drzew w ogrodzie

Zalety rodzimych krzewów i małych drzew w ogrodzie

Wprowadzenie: Jaka jest różnica między rodzimymi krzewami a małymi drzewami?

Krzewy rodzime to krzewy, które rosną naturalnie w biosferze sawanny lub pustyni. Małe drzewa to krzewy, które mogą rosnąć do 1,5 m i są mniejsze niż niektóre małe drzewa. Rośliny rodzime to rośliny, które żyją na danym terenie od dłuższego czasu i dostosowały się do swojego naturalnego środowiska. Wiele rodzimych roślin ma wyewoluowane nisze, które zajmują, co czyni je powszechnymi gatunkami wokół ich obszarów pochodzenia. Rośliny rodzime mają również cechy, takie jak liście i kwiaty, które pomagają w utrzymaniu siedliska. Krzewy rodzime rosną na całym świecie, od tropików po chłodne lasy alpejskie, od jałowych pustyń po wilgotne tereny podmokłe. Krzewy rodzime to rośliny występujące w danym regionie.

Są to liściaste, nisko rosnące rośliny o miękkich lub rozłożystych gałęziach, które rosną blisko ziemi i wchłaniają wilgoć oraz składniki odżywcze z wilgotnej gleby. Mogą być stosowane w architekturze krajobrazu lub jako naturalna bariera chroniąca otwarte przestrzenie na terenach miejskich. Niektóre rodzime krzewy mają liście z kolcami lub cierniami; niektóre mają kwiaty przyciągające kolibry; niektóre wydają owoce jesienią lub wiosną. Małe drzewa to również rośliny endemiczne dla danego regionu, które z czasem przystosowały się do lokalnych warunków.

Małe drzewa mają małe pnie, szerokie gałęzie i gęste ulistnienie, które zapewnia cień, ale nie. Krzewy rodzime to rośliny, które rosną w swoich naturalnych siedliskach bez potrzeby wsparcia. Jednak w przypadku małych drzew, mogą one wymagać posadzenia i wsparcia za pomocą palika lub innych środków. Krzewy rodzime to rośliny wieloletnie, które rosną bez potrzeby sadzenia w określonych miejscach. Rośliny takie jak psianka, sumak czy dzika jeżyna to przykłady rodzimych krzewów, które zazwyczaj rosną w Ameryce Północnej. W przeciwieństwie do niektórych rodzimych roślin, które wymagają jedynie niewielkiej opieki, te rośliny mogą często rozwijać się samodzielnie i wracać co roku, jeśli nie zostaną ścięte lub uszkodzone przez choroby, takie jak rdza pęcherzykowa sosny białej. Małe drzewa z drugiej strony wymagają więcej opieki niż rodzime krzewy zrobić, ponieważ zależą one od ludzi na ich przetrwanie.

4 powody, dla których warto projektować z myślą o rodzimych krzewach i małych drzewach

Projektowanie z myślą o krzewach i małych drzewach może wydawać się raczej niszowe, ale jest wiele powodów, dla których warto je rozważyć. Niniejsze wprowadzenie zawiera następujące sekcje: Temat sekcji, wprowadzenie do tego, o czym jest ta sekcja, słowa kluczowe sekcji, kluczowe korzyści z projektowania z myślą o krzewach i małych drzewach. Dzięki lokalizacji, w której latem pada dużo deszczu, a zimą śniegu, północno-zachodni Pacyfik jest idealnym miejscem dla rodzimych krzewów i małych drzew. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie przynoszą te rośliny. Obecnie istnieje tak wiele nowoczesnych roślin o niesamowitych cechach, że mogą one nie być tak dobrze dopasowane do tradycyjnego ogrodu, jak kiedyś. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny te zapewniają ekscytujący wygląd ogrodu, a jednocześnie oferują piękno i prywatność, której potrzebujesz. Co więcej, rośliny te zazwyczaj nie potrzebują do życia niczego więcej niż gleby i wody, co ułatwia ich pielęgnację! Wreszcie, krzewy oferują znacznie więcej niż tylko walory estetyczne!

5 sposobów na wykorzystanie roślin rodzimych w projekcie krajobrazu

Jeśli szukałeś najlepszych roślin do sadzenia w swoim krajobrazie, prawdopodobnie masz problem z podjęciem decyzji o tym, jakie rośliny pasują do przestrzeni.

Możesz użyć rozróżniaczy, takich jak rzadkość, odporność, pożądany efekt i wygląd, aby zawęzić wyszukiwanie. Powiedzmy, że chcesz roślinę, która jest rzadka i odporna, a następnie rozważyć dodanie rodzimej rośliny lub dwóch do swojej listy. Rośliny rodzime zazwyczaj oferują większą bioróżnorodność niż inne rodzaje roślin.

Rodzime rośliny są również tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ są one dostosowane do środowiska, w którym żyją, więc nie wymagają tyle konserwacji. Lepiej też znoszą inne rodzaje ulistnienia, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że zostaną zjedzone przez owady lub umrą z powodu chorób lub innych gatunków inwazyjnych, które zwykle nękają inne kwiaty ogrodowe. Można łączyć rodzime byliny z

’Rośliny rodzime’ to rośliny, które rosną naturalnie na danym terenie. Stanowią one siedlisko dla rodzimych zwierząt, a także pomagają zmniejszyć negatywne skutki zmian klimatycznych.

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie roślin rodzimych w Twoim projekcie krajobrazu. Oto kilka z nich:

1. Posadź je pomiędzy innymi drzewami na swojej posesji, aby stworzyć gęsty baldachim, który eliminuje cień i zapewnia prywatność Tobie i Twoim gościom

2. Posadź rodzime krzewy wokół swojego domu lub budynku, aby zwiększyć bioróżnorodność

3. Stwórz przestrzeń życiową na zewnątrz z roślinami rodzimymi z Kansas

4. Wykorzystaj je jako punkty centralne w projektach ogrodów, stosując geometryczne wzory

5. Wykorzystaj je jako rośliny okrywowe lub obwódki

Przewodnik po roślinach wyżynnych dla bogatego w rośliny krajobrazu

Rośliny wyżynne to rośliny, które rosną w górach i nie są przystosowane do życia na terenach nisko położonych. Te rodzime rośliny wymagają nieco więcej opieki i uwagi, aby rosnąć, dlatego należy je włączyć do ogrodu z troską.

Rośliny wyżynne od wieków były bardzo ważne w naszym krajobrazie, ale ostatnio zostały zmarginalizowane przez zapotrzebowanie na gatunki roślin miejskich, które wymagają znacznie mniej pielęgnacji. Rośnie jednak zainteresowanie roślinami wyżynnymi, zwłaszcza wśród osób zainteresowanych rodzimymi roślinami krajobrazowymi.

Niektóre z najbardziej popularnych roślin wyżynnych to: balsam, paproć pstrąga potokowego, mącznica lekarska, trawa niebieskooka, jaskier, ciecierzyca eryngium ursinum spp., łopian pospolity arctium lappa spp.

Rośliny wyżynne są odporne na trudne warunki pogodowe i krajobrazowe. Oferują one szeroką gamę kolorów, kształtów i faktur w krajobrazie. Jeśli w Twoim krajobrazie brakuje różnorodności, powinieneś rozważyć wprowadzenie większej ilości roślin wyżynnych.

Flora wyżynna: Są one również doskonałym sposobem na wprowadzenie zieleni do twojego krajobrazu bez zbytniego wysiłku. Dobrze rosną w nieprzewidywalnych warunkach z ponad 300 dostępnymi gatunkami.-.

Rośliny, które mogą rosnąć na ziemi: Następujące rośliny są wykorzystywane ze względu na ich unikalną teksturę i formę na ziemi lub w donicach/plantatorach/pojemnikach: Abutilon (hibiskus), Aloe vera, Arrowhead Vine (syngonium), Black Sage, Brooklyn Fern.