Jaką kosiarkę elektryczną wybrać

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać

Kosiarka elektryczna jest najlepsza dla osób z ograniczonym budżetem lub każdego, kto ma małe lub średnie podwórka. Nie zajmie większych obszarów niż 200 metrów kwadratowych lub takich, które mają zbocza i wyboje w ziemi. Jeśli masz zadbane, nawet przestrzenie o powierzchni około 600 metrów kwadratowych, kosiarka spalinowa byłaby lepsza, ponieważ zużywa mniej energii.

Kabel może się plątać i ograniczać zakres ruchu podczas pracy w pobliżu źródła zasilania. Niektóre kosiarki elektryczne stanowią wyzwanie na wysokiej i gęstej trawie. Przed zakupem kosiarki elektrycznej należy sobie zadać kilka pytań. Czy chcesz taki, który można przechowywać w ciasnej przestrzeni? Czy potrzebujesz, żeby było wygodnie? Przed zakupem kosiarki elektrycznej należy wziąć pod uwagę rozmiar trawnika, moc wymaganą do jego rozmiaru, szerokość koszenia i pojemność kosza. Ogrodnictwo powinno być przyjemnym zadaniem, a nie męczącym — dlatego inwestowanie w wysokiej jakości sprzęt ogrodniczy może usprawnić ten proces. Na przykład takie rzeczy jak regulowany uchwyt i większe koła mogą pomóc w szybszym i przyjemniejszym wykonaniu pracy! Przy wyborze kosiarki elektrycznej należy pamiętać o kilku kwestiach. Funkcjonalność i wydajność w dużej mierze zależą od mocy, czyli watów. 1000-1800 W to punkt odniesienia, ponieważ obejmują one większość kosiarek elektrycznych i dorównują sobie pod względem zużycia paliwa i trwałości.

Moc kosiarki

Ogólnie rzecz biorąc, im większą moc ma kosiarka, tym lepsza jest jej szerokość koszenia i wydajność. Na przykład kosiarka elektryczna o większej mocy skosi więcej trawy niż kosiarka o mniejszej mocy. Kosiarka elektryczna o mocy 1400 W przeznaczona jest jest do ogrodów o powierzchni 200m2, takich jak kosiarki elektryczne zwykle spotykane w ogrodach położonych na posiadłościach wiejskich. W przypadku większych powierzchni, które nie przekraczają 400 m2 (400 m2), zaleca się kosiarkę elektryczną o mocy 1600W, 1800 W idealnie nadają się do trawników w okolicy 600 m2

Kosiarka elektryczna – parametry

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie kosiarki ważne jest, aby zastanowić się, czy maszyna posiada regulację wysokości koszenia. Zazwyczaj można to ustawić na 2-8 cm. Niektóre urządzenia umożliwiają regulację wysokości za pomocą jednej dźwigni. W przypadku tańszych modeli kosiarek wysokość należy regulować przy każdym kole. Osłona kosiarki elektrycznej może być wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Należy zauważyć, że plastikowe etui są lżejsze, ale niezbyt wytrzymałe. Osłony aluminiowe to idealne rozwiązanie, ponieważ są trwałe i lekkie. Wybierając kosiarkę należy również wziąć pod uwagę koła. Idealnie wszystkie koła powinny opierać się na metalowych łożyskach, co ułatwi pchanie. Im więcej ostrzy ma kosiarka, tym są lepsze. Kosz na trawę jest naprawdę skuteczny. Im szersza i mocniejsza szerokość cięcia, tym lepiej. W ten sposób nie musisz zbyt często się zatrzymywać, aby go opróżnić, a założenie kosza nie powinno stanowić problemu.

Dodatkowe funkcje

Kosiarki elektryczne mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i innego wyposażenia. Na przykład może mieć funkcję mulczowania trawy, która polega na tym, że najpierw zostanie posiekana na mniejsze kawałki”