Jak pozbyć się nornic i utrzymać zdrowy trawnik w twoim ogrodzie?

Jak pozbyć się nornic i utrzymać zdrowy trawnik w twoim ogrodzie?

Nornica – czym jest ?

Jak pozbyć się nornic i utrzymać zdrowy trawnik w twoim ogrodzie? Nornica ruda to gryzoń często spotykany na obszarach trawiastych, jedzą różnorodne rośliny, owoce i nasiona. Nornice rude to gryzonie, które żyją na obszarach trawiastych i żywią się różnymi roślinami, owocami i nasionami. Można je znaleźć na całym świecie.Nornica ruda to gatunek gryzonia, który zakopuje się w ziemi, są również znane jako myszy łąkowe. Samice norników rozmnażają się bardzo szybko i intensywnie, mając do czterech miotów rocznie. Każdy miot składa się z około pięciu norników, co daje w sumie około 20 nornic z jednej samicy rocznie.

Nornice – gdzie występują ?

Nornice to popularne zwierzęta, które można spotkać w Europie i Azji. Są w stanie żyć w większości klimatów ze względu na ich niskie wymagania życiowe. Zwykle można je znaleźć w wilgotnych i pustych jaskiniach, lasach i pasmach górskich. Preferuje miejsca które są blisko przydomowych sadów i ogrodów.

Co zjada nornica?

Nornice to głównie roślinożercy żerujący w ogrodach. Lubią też owoce i warzywa, ale również ich nasiona (które znajdują w ziemi) dlatego można zidentyfikować je jako szkodniki. Zwierzęta te zjadają również nasiona, części roślin oraz bezkręgowce i larwy. Można je również przyłapać na jedzeniu kory drzew i porosty. Dorosłe nornice mogą przetrwać bez jedzenia do pięciu dni. Co ciekawe, ciężarne norniki mają zdolność wchłaniania embrionów w przypadku napadów głodu.

Metody na pozbycie się nornic

Nornice mogą odstraszyć nieprzyjemne dla nich zapachy, jeśli chodzi o zapachy, najlepiej sprawdzają się rośliny takie jak czosnek i czarny bez, ponieważ znane są z właściwości odstraszających gryzonie. Można je również sadzić w ziemi, suszyć i umieszczać w doniczkach, gdzie gryzonie mają do nich utrudniony dostęp. Możesz też wypróbować takie rośliny jak porzeczka i mięta. Możesz pozbyć się kretów i norników za pomocą gotowego środka, który zawiera naturalne olejki eteryczne.

Nornice – chemiczne metody na pozbycie się gryzoni

Kiedy naturalne metody zawodzą, można użyć chemicznych środków do zwalczania szkodników, aby wypędzić gryzonie z ogrodu. Jednym z takich czynników są świece dymne, które wydzielają olej rycynowy; inną opcją jest użycie bryły karbidu i spryskanie zawartości w pobliżu nory. Metody te należy stosować, gdy inne metody okażą się nieskuteczne. Powyższe metody nie zabiją szkodników, ale poprzez wydzielane substancje pomogą wypędzić niechciane zwierzęta.