Gnojówka z pokrzywy do ogrodu

Gnojówka z pokrzywy do ogrodu

Czym jest gnojówka z pokrzywy?

Gnojówka z pokrzywy do ogrodu powstaje, gdy pokrzywy umierają i wytwarzają lepką ciecz zwaną gnojowicą. Na rośliny można stosować gnojowicę z pokrzywy jako alternatywę dla płynnych nawozów i pestycydów. Liście pokrzywy mogą być stosowane zamiast związków chemicznych, takich jak granulowany nawóz lub fungicydy Liście są bogate w azot, fosfor i potas, który pomaga roślinom rosnąć silnie i zdrowo. Oprócz dobrego wpływu na rośliny pokrzywa służy również jako ważny pokarm dla pszczół miodnych, ptaków i innych zwierząt. Pokrzywa jest ważną rośliną ekologiczną ogrodu, ponieważ dostarcza pokarmu pszczołom i ptakom. Pokrzywę można znaleźć w wielu miejscach na świecie.

Co dokładnie składa się na gnojowicę z pokrzywy?

Gnojówka z pokrzywy do ogrodu jest mieszaniną wody, składników odżywczych i gleby, która jest produktem ubocznym wytwarzania kompostu. Ta gnojowica jest następnie rozprowadzana po polach jako nawóz. Związki gnojowicy składają się w około 50% z wody bogatej w azot, 25% z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz w 25% z kompostowanej materii organicznej, która została rozłożona na poprzednich etapach produkcji kompostu. Gnojowica jest produktem ubocznym kompostowania i dlatego ma wysoką zawartość składników odżywczych. Substancje odżywcze koncentrują się w pozostałych częściach stałych, które osadzają się na dnie procesu kompostowania dzięki ich wysokiej zawartości organicznej. Gnojowicę można rozprowadzać na polach jako nawóz, aby poprawić jakość gleby pod uprawy lub pastwiska, utrzymać zdrowie roślin i zwiększyć liczbę roślin

Jak stosować gnojówkę z pokrzywy do ogrodu?

Najlepszym sposobem użycia gnojowicy jest rozprowadzenie jej po ogrodzie jak ściółki, aby wchłonęła część wilgoci z gleby i dostarczyła składników odżywczych dla korzeni roślin. Jeśli gnojowica wyschnie, gleba stanie się pylista i trudna w obróbce. Innym sposobem użycia gnojowicy jest spryskiwanie roślin, które potrzebują więcej wody, takich jak begonie, aby pomóc im rosnąć. lepiej.

Korzyści ze stosowania gnojowicy w roślinach ogrodowych

Główną zaletą stosowania gnojowicy jest to, że dostarcza ona roślinom składników odżywczych bez użycia wody jako składnika. Dzięki temu ogrodnicy mogą przygotować więcej nawozu w porównaniu z tym, ile zwykle potrzebują. używać. Gnojowica to płynne produkty nawozowe tworzone przez dodanie wody lub biologicznego szlamu. Pomaga również w uprawie wielu roślin za pomocą jednego nawozu, co często skutkuje wyższymi plonami. Wielu konsumentów uważa, że gnojowica sprzyja rozwojowi grzybów, ponieważ może zawierać nadmiar wilgoci lub mikroorganizmy, co prowadzi do rozwoju grzybów. Nie jest to prawdą, jeśli gnojowicę wytwarza się przez dodanie wody i osadu biologicznego. Jedną z wad stosowania płynnych nawozów, takich jak gnojowica, jest to, że ogrodnicy mogą mieć trudności z ustaleniem ilości dawkowania nawozu.

Nawóz na bazie pokrzywy — zdrowszy wybór dla wszystkich Twoich roślin

Pokrzywa to chwast stosowany jako naturalny nawóz dla roślin. Pomaga przywrócić składniki odżywcze do gleby, rozłożyć martwe liście i regulować równowagę PH. Pokrzywa jest jedną z najszybciej rosnących roślin i najlepiej rośnie na obszarach o słabym oświetleniu, wilgotnych warunkach i żyznej glebie. W niektórych kulturach pokrzywy używa się jako pokarmu. Pokrzywy istnieją od czasów starożytnych, kiedy były częścią diety ludzi. Były również szeroko stosowane w średniowiecznej Europie do celów leczniczych, ponieważ zawierają wiele witamin i minerałów, takich jak żelazo, wapń, cynk, magnez, potas itp.