Begonie w ogrodzie i w domu

Begonie w ogrodzie i w domu

Begonia to urocza roślina, która odnajdzie się doskonale zarówno w donicy, jak i na rabacie. Begonia bulwiasta lub begonia zimowa zachwycają nas swoim pięknem i nie wymagają szczególnej opieki.

Charakterystyka i odmiany

Jedna z najpopularniejszych roślin na świecie. Występują w aż 1500 odmianach, ale najlepiej jest trzymać się mixtape dla dzieci, aby uzyskać bardziej atrakcyjny efekt dla Twojego domu. Często polecane są początkującym, którzy chcą zająć się ogrodnictwem, ale mogą mieć niewielkie wymagania i nie mają nic przeciwko niesprzyjających warunkach. Kwiaty begonii występują najczęściej późną jesienią, ale są też odmiany, które kwitną nieco bardziej niż inne. Nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale ułatwią Ci życie, jeśli chcesz sadzić różne rodzaje begonii przez cały rok.

Begonie występują w różnych odmianach, ale nie wszystkie wymagają takiej samej pielęgnacji. Oto kilka ogólnych zasad, które pomogą Ci zapewnić im najlepsze warunki. Begonie na ogół wymagają dobrego podłoża i dobrze przepuszczalnej gleby. Gleba powinna być lekko wilgotna, ale niezbyt mokra. Najczęściej zaleca się je podlewać dopiero po wyschnięciu podłoża. Ważny jest również drenaż, który ograniczy choroby korzeni. Begonie najlepiej nawożą od wiosny do jesieni i można je nawozić co 2 lub 3 tygodnie. Specjalistyczne nawozy do begonii są również dostępne, jeśli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku. Możesz użyć nawozu z większą zawartością fosforu, jeśli szukasz kwitnienia, lub z azotem w zależności od potrzeb.

Popularność begonii o ciągłym kwitnieniu wynika z ich wszechstronności. Można je sadzić zarówno w doniczkach, jak i na grządce, dzięki czemu doskonale nadają się na tzw. dywany kwiatowe. Można powiedzieć, że ta odmiana jest idealna dla wszystkich początkujących ogrodników. Rozmnażanie begonii nie jest skomplikowane. Wystarczy wybrać zdrowy i duży liść, odłamać go u nasady i włożyć do garnka z żyzną glebą. Umieść przypomnienia w miejscu, w którym będą miały dużo światła słonecznego, na przykład na kuchennym stole. Aby sadzonki ukorzeniły się, kluczowe jest, aby były lekko wilgotne, ale nie mokre. Rośliny powinny być gotowe po kilku tygodniach.

Begonia w domu

Rośliny begonii powinny mieć miejsce nasłonecznione lub przynajmniej osłonę przed cieniem. Są to rośliny odporne na granicę, więc dobrze radzą sobie również w mniej idealnych warunkach. Begonie potrzebują gleby bogatej w kompost (ale lekko zasadowej), aby się rozwijać. Begonie mają bujne pędy i mocne łodygi, co oznacza, że są odporne na sporadyczne suche zaklęcia. Pamiętaj tylko o regularnym podlewaniu i odpowiednim karmieniu. Begonia to atrakcyjna, mało wymagająca roślina, znana również z tego, że chroni Twój ogród przed ślimakami. Jedną z najlepszych cech tych kwiatów jest to, jak dobrze radzą sobie w chłodniejszych warunkach pogodowych. Upewnij się jednak, że przechowujesz je w miejscu, które nie jest zbyt blisko źródła ciepła, ponieważ szybko wysychają.

Begonia w ogrodzie

Begonia doniczkowa świetnie sprawdzi się w mieszkaniu. Najlepiej umieścić go w słabo oświetlonym pomieszczeniu, w temperaturze około 23 stopni Celsjusza i bez bezpośredniego nasłonecznienia. Podlewamy nasze begonie, jeśli zaczynają wyglądać na suche. Ważne, aby nie pozwalać im stać w kuchni, ponieważ nie tolerują oparów.