Magnolie w ogrodzie

Magnolie w ogrodzie

Czym są Magnolie?

Magnolia to jeden z najpopularniejszych kwiatów w Ameryce Północnej. Te pachnące rośliny są używane od ponad 100 lat do produkcji perfum i leków. Magnolia ma reputację, która trwa od ponad wieku. Jest powszechnie uznawany za symbol przyjaźni, miłości i jedności.

Magnolia to rodzaj roślin kwitnących z rodziny Magnoliaceae. Jego nazwa pochodzi od francuskiego botanika Pierre’a Magnola. Istnieje ponad 200 gatunków magnolii. Kwiaty magnolii można znaleźć zarówno w regionach podzwrotnikowych, jak i umiarkowanych, w zależności od gatunku i regionu geograficznego. Największy rodzaj w rodzinie roślin, Magnoliaceae, ta różnorodna grupa obejmuje drzewa, krzewy i zioła. Różnych rodzajów kwiatów magnolii używa się również do wyrobu perfum, wybornych napojów alkoholowych i leków.

Jak uprawiać i dbać o magnolie na swoim podwórku

Kwiat jest nie tylko pięknym dodatkiem do każdego ogrodu, ale także stanowi doskonałą ozdobę stołu. Istnieje wiele rodzajów kwiatów magnolii. Niektóre z nich są różowe i białe. Kwiaty magnolii są duże i rosną w gronach, w przeciwieństwie do pojedynczych kwiatów. Mają też duże okrągłe liście, takie jak paprocie i palmy. Magnolie można znaleźć we wszystkich czterech porach roku, ale najlepiej rosną wiosną. Stanowią doskonały dodatek do każdego projektu ogrodu lub krajobrazu ze względu na piękne kolory i odporność na trudne warunki pogodowe. Magnolia to roślina znana ze swoich słodkich, pachnących kwiatów i może wnieść piękny akcent do ogrodu. Jest nie tylko ozdobna, ale także zapewnia cień i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Oto kilka wskazówek:

– Sadzenie magnolii na obszarach, które są wystarczająco nasłonecznione, ale nie ma zbyt silnego wiatru ani ekstremalnego upału

– Sadzenie magnolii w pełnym słońcu może spowodować przypalenie i/lub oparzenie liści

– Nawozić co miesiąc, aby pomóc roślinom rosnąć

Kiedy przycinać magnolie?

Magnolie wyrastają na przerośnięte krzewy, które w mgnieniu oka mogą zawładnąć ogrodem. To sprawia, że konieczne jest coroczne przycinanie rośliny, zanim wymkną się spod kontroli. Zazwyczaj istnieją dwa podejścia do przycinania magnolii: przycięcie wierzchołka i ryzyko utraty kwiatów lub odcięcie wierzchołka, pozostawiając tylko dwie łodygi i ryzykując utratę gałęzi. Dwie najczęstsze pory roku do przycinania to okres od lutego do kwietnia oraz od czerwca do sierpnia. Kluczem jest nie odcinanie zbytnio, gdy starasz się utrzymać zdrową roślinę przez długi czas.

Kiedy sadzić magnolie?

Wielu przewodników ogrodniczych zaleca sadzenie magnolii między marcem a majem, ponieważ latem przestają rosnąć lub wypuszczać kwiaty. Jednak sadzenie ich jesienią lub zimą może być dobrym pomysłem, jeśli chcesz później zwiększyć kwitnienie. Możesz sadzić drzewa magnolii z nasion lub rozmnażając sadzonki. Wiele osób korzysta z sadzonek pobranych z żywych gałęzi drzewa, zamiast kupować rośliny ze szkółek, które mogły być uprawiane w pomieszczeniach.