Jak przygotować ogród do zimy?

Jak przygotować ogród do zimy?

Przygotowanie na chłodniejsze miesiące jest ważną częścią ogrodnictwa i można je wykonać na wiele sposobów. Kluczem jest upewnienie się, że ogród jest dobrze przygotowany, tak, że gdy wyjdziesz do niego ponownie wiosną, znajdziesz mnóstwo świeżych, kwitnących kwiatów i roślin.

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie ogrodu na zimę, ale oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić.

Wybierz mądrze swoje rośliny

Ogród z bogatą różnorodnością wiecznie zielonych roślin będzie piękny przez cały rok. Rośliny te wymagają regularnego przycinania, aby zachować swój kształt i strukturę. Są również odporne na mróz, co jest koniecznością na obszarach o mroźnych zimach. Rośliny te dobrze radzą sobie w cieniu lub w pełnym słońcu i wymagają bardzo łatwej pielęgnacji przy użyciu bardzo małej ilości wody lub nawozu.

Rośliny zimozielone są bardzo popularne ze względu na wiele zalet. Mają piękne liście, które stanowią naturalną formę dekoracji domu, a także mogą pełnić funkcję wiatrochronu. Zapewniają schronienie i kryjówki dla zwierząt i ptaków, co czyni je popularnym wyborem dla tych, którzy lubią obserwować dziką przyrodę.

Niektóre z najbardziej znanych gatunków zimozielonych to:

  • Buxus sempervirens
  • Tuja plicata
  • Taxus baccata

Chroń swoje rośliny przed zimnem

Przymrozki są trudnym wyzwaniem dla roślin preferujących cieplejsze środowiska. Przymrozki rozprzestrzeniają się z ziemi na liście rośliny i mogą wystąpić zimą, gdy następuje gwałtowna zmiana temperatury lub po deszczu i mokrym podłożu. Od dawna wiadomo, że mróz może być szkodliwy dla roślin, ale istnieje wiele sposobów na ich ochronę przed jego skutkami. Aby chronić rośliny przed mrozem, przykryj je włókniną lub innym rodzajem materiału. Roślinę należy umieścić w miejscu bardziej chronionym niż inne, najlepiej z ekspozycją południową. . Mróz jest dla roślin szkodliwym i niszczącym czynnikiem. Powoduje zahamowanie wzrostu, żółknięcie liści i więdnięcie.

Przycinaj swoje rośliny

A Person Using Pruning Shears

Kiedy myślimy o przycinaniu roślin, pierwsze myśli, które przychodzą nam do głowy, są zwykle związane z wiosną i latem – aby rośliny wyglądały lepiej i zdrowo. Ale czy można też przycinać rośliny na zimę?

Pierwszym krokiem w przycinaniu roślin na zimę jest zaznaczenie martwych liści.

Przycinanie jest istotną częścią jesiennej pielęgnacji ogrodu, która uchroni Twoje rośliny przed uszkodzeniem przez mroźną zimę i pomoże im rosnąć zdrowsze i silniejsze przez następny rok.

Aby chronić rośliny, które zimą stoją na zewnątrz, należy je przycinać. Cięcie ich sprawia, że czują się bardziej komfortowo i są mniej narażone na ostre czynniki, takie jak wiatr, deszcz i śnieg.

Wiele roślin trzeba ściąć jesienią, zanim całkowicie wyginą.

Dobrym sposobem na określenie, które rośliny najlepiej nadają się do przycinania, jest zbadanie ich liści. Jeśli roślina ma kolorowe liście, oznacza to, że nie jest gotowa na zimę i potrzebuje więcej czasu na zewnątrz na słońcu, zanim zostanie przycięta na sezon.

Rodzaj rośliny naprawdę nie ma znaczenia, jeśli chodzi o tę kwestię. Jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jest to, ile czasu spędziła na zewnątrz od ostatniego przycinania, aby można było zorientować się, jaki jest jej schemat pielęgnacji.

Grabienie liści

a red rake laying on top of a pile of leaves

Liście są naturalną częścią żywych organizmów na trawniku. Zapewniają wiele korzyści, takich jak cykl składników odżywczych i tłumienie chwastów.

Jednak mogą być również dość denerwujące, gdy zaczynają gromadzić się na ziemi lub rozpraszają się, gdy spadają z drzew. Dzieje się tak, ponieważ tworzą nieestetyczny bałagan, szczególnie w miejscach takich jak chodniki i podjazdy, po których ludzie muszą chodzić.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz dłużej martwić się o liście, ponieważ jest mnóstwo czasu, aby się nimi zająć przed nadejściem zimy!

Ogólnie rzecz biorąc, nie trzeba wiele robić, aby przygotować dom przed zimą. Jest jednak jeden wyjątek: upewnij się, że zgrabiłeś wszystkie liście, zanim zacznie padać śnieg. Pozostawienie ich może spowodować, że zamienią się w lodowisko, co może spowodować poważne wypadki na Twojej posesji, a gnijące liście mogą uszkodzić Twój trawnik.

One thought on “Jak przygotować ogród do zimy?

Comments are closed.